Papp Attila blogja

Rekkenő hőségben, 5 perc "hidegzuhany" !

2016.05.30. 04:14, szatmarunio
Ismét szimpatikus vesztesek lettünk.........................

Az utolsó meccsen, mindent el kell követni hazai környezetben, a sikeres szezonzárásért !

NAGYHALÁSZI SE – SZATMÁR UNIÓ FC FEHÉRGYARMAT 4:2 (1:1)

Nagyhalász, 250 néző.

Játékvezető: Tordai Miklós (Paráda Róbert  – Fürjes János)

NAGYHALÁSZI SE: Gagyi Sándor, – Szőlősi Lóránd Dezső, Gömze Antal (h.: Ludánszki István a 86. percben), Kerti Levente, Bognár Attila, - Bene Levente, Simon Dániel (h.: Barzó Gergő a 78. percben), Hajzer László Krisztián, Bartha Zoltán (h.: Gyügyei Zoltán a szünetben), -  Tóh Zsolt (h.: Kiss Roland a 63. percben), Fábri Zoltán. Edző: Opre Mihály Gusztáv.

SZATMÁR UNIÓ FC FEHÉRGYARMAT: Juhász Sándor, – Bakó Gábor, Ráti Kálmán, Doros Marius Roland, Rigó Attila Márk, - Bátyi László, Csáki Róbert, Bodó Richárd, Balogh Árpád, - Osváth Sándor, Borsi Dávid András. Edző: Siti Ferenc.

Van amire fel lehet készüli, van amire nem…………………… Az utóbbira példa, ami bizony kétségtelenül szakvezetők rémálma tud lenni, ha „elfogy” szép csendben a csapatod……….. Ahogy az utolsó forduló találkozóinak a tudósításait végig böngészte az ember fia, hát elég sok helyen jelentett ez, már-már áthidalhatatlan problémát, Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye labdarúgásának a különböző osztályaiban. Utánpótlás meccsek maradtak el, illetve felnőtt mérkőzések egész során utaltak rá az edzői értékelések, hogy elég volt kiállni egy kezdőcsapatnyi játékossal, az adott találkozóra. Nos Siti Ferenc, a Szatmár Unió FC Fehérgyarmat csapatának a szakvezetője sem éppen arról a helyzetről álmodozott, amibe „belecsöppent” csapatával. Csatári Zoltán Csanád, aki itt a hajrá másfél óráiban, komolyabb szerephez juthatott volna, egy hete, a mérkőzés lefújását követő „kommentjéért” kapott 3 meccses eltiltást. /Az már más lapra tartozik, hogy ezzel nem járt rosszul az U-19-es csapat, mivel egyrészt Ők is egyáltalán ki tudtak tizenegyen állni, másrészt Zolika, a hősiesen küzdő, egy órán át egy kiállítás miatt emberhátrányban futballozó csapat, egyik legjobbja tudott lenni, mivel az eltiltás, a felnőttek közötti szereplésre érvényes./ Veress Lacinak, egy hete kigyűlt az öt sárgája, ma Ő is kényszerpihenőn volt emiatt. A Cigándi edzőmérkőzésen, Szatke Márk Zoli szenvedett talpcsonttörést, a héten bárányhimlős lett Baglyos Levi, s ma reggelre olyan lázas lett Andruh Jevhen, „alias” Zsenya, hogy az ágyból sem bírt felkelni…….Sebastian Istrate elutazott Nagyhalászba, leült a kispadra, de eleve az volt megbeszélve, hogy csak végszükség estén kerülhet sor a pályára lépésére, mivel Őt is már több mint egy hete, egy nagyon kemény nátha gyötri, s ehhez társult még egy makacs combizom húzódás, s így annak is örült, hogy egyáltalán a kispadon napfürdőzhetett, bízva a napsugarak gyógyító erejében……………………… Az már csak „hab a tortán”, hogy a „pályára lépés képességével bíró” tizenegy játékosból, azért még vagy hárman-négyen, „finoman szólva” sem egy száz százalékos állapotban voltak kénytelenek, ezt a másfél órát „legyűrni”, a 30 fokban……………… Így kellett felvenni a küzdelmet, egy a tavasszal valami egészen fantasztikusan nagyot alakító, már-már csodaszámba menőt produkáló, egészséges önbizalomtól duzzadó, „kilométer hosszú” kispaddal bíró csapattal. Ezek után láthattuk Nagyhalászban, illetve az MLSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatóságának, méltán rendkívül népszerű online közvetítésének hála, az egész megyében megtekinthették a világhálón, hogy nagyon bátran kezdett a vendégcsapat, s a hatodik percen, az Osváth Sanyi buktatását követően megítélt, teljesen jogos büntetőből, Bodó Ricsi, megszerezte a vezetést együttesének. Igazából a csapat játékéra, a pályán lévők hozzáállására, ezután sem lehetett panasz, érzékelhetően sikerült némileg meglepni a hazaiakat, s inkább a vendégek akarata érvényesült, még egy jó ideig. A huszonhetedik percben aztán, egy ici-picit a „semmiből”, de begyötört egy egyenlítő találatot a hazai alakulat, s labdarúgóik, ezután érzékelhetően lehiggadtak, s gördülékenyebb játékot nyújtottak, bár Csáki Robiék, teljesen egyenrangú partnerek tudtak lenni, egészen az első játékrész lefújásáig. A szünetet követően, majdnem egy félidő felényi ideig, még változatlanul nem lehetett egy rossz szavunk sem arra, amit Uniós részről láthattunk, azonban jött a hatvankilencedik perc, s a nem sokkal korábban pályára lépett Kiss Roland, vagy tizennyolc-tizenkilenc méterről, lövésre szánta el magát, ami megpattant egy vendég védőn, alaposan megtréfálva „Sankát”, s megszerezte a vezetést Nagyhalász. Ezután jött egyből egy ivószünet, majd folytatódott a „vendégsokk”, a hideg víz utáni kánikulai „hidegzuhany”, s a hetvenkettedik és a hetvennegyedik perceben egy-egy Fábri Zoltán illetve Gyügyei Zoltán találat, s öt perc leforgása alatt, 4:1 lett Opre Mester alakulata javára !  Az csak természetes, hogy a hátralévő jó bő negyedórára, ez már egy biztos alapot jelentett Gagyi Sanyiék számára, s a „lelkileg megzuhant”, cserélni sem tudó vendégeknek, sok sanszuk így már nem maradt a pontszerzésre. A 91. percben, Doros Marius még 4:2-re „kozmetikázta” az eredményt, de ez már csak amolyan „szépségtapasznak” számított, az öt perc leforgása alatt elbukott meccsen………………………………Egyébként Doros is begyűjtötte ma az ötödik sárga lapját, a záró fordulóban, így Ő sem játszhat………... Uniós részről maradt a szezon idegenbeli meccseinek döntő részében kivívott, „roppant szimpatikus vesztes” titulus, amit azért nem bántunk volna, ha néha, „unszimpatikus győztes” jelzőpárosra cserélhettünk volna………………………………………………………………..

Túl sok örömre nem volt ok tehát vendég részről, ebben a májusi forróságban, azonban volt egy hihetetlenül pozitív élménye is a találkozónak, s ez nem más volt, mint ahogyan, az „Ultras Nagyhalász”, és a „Szatmár Fanatic” fanatikusai,  bíztatták a csapataikat, egy megyei I. osztályú labdarúgó mérkőzésen, s példaértékű az tisztelet, és higgyék el nem túlzás, az a szeretet, amit ez a két szurkolói csoport tanúsít egymás irányába, állítom, ezt oktatófilmen kellene vetíteni a nagyvilágban ! Őszinte elismerés Nekik !

Góllövők: Tóth Zsolt a 27. percben, Kiss Roland a 69. percben, Fábri Zoltán a 72. percben, Gyügyei Zoltán a 74. percben, illetve Bodó Richárd a 6. percben /11.-esből/, Doros Marius Roland a 91. percben.

Sárga lap: Tóth Zsolt az 50. percben, illetve Osváth Sándor az 52. percben, Bátyi László a 60. percben, Doros Marius Roland a 80. percben.

Jó: Szőlősi Lóránd Dezső, Gömze Antal, Kerti Levente, Bene Levente, Hajzer László Krisztián, Tóth Zsolt, Gyügyei Zoltán,  illetve Doros Marius Roland, Rigó Attila Márk, Csáki Róbert, Bodó Richárd, Balogh Árpád.

Opre Mihály Gusztáv: – Az idény talán leggyengébb játékával, mindazonáltal sok helyzetet kialakítva biztosan nyertük meg a mérkőzést. Ez rendkívül fontos volt a szurkolók szempontjából, akik példaértékűen kiálltak mindvégig a csapat mellett. A szimpatikus Uniónak, sok sikert a finisre, s a következő bajnoki évadra !

Siti Ferenc: – Hatvan percig masszívak voltunk, majd öt perc alatt darabokra hullottunk…………………. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy nem egészen kilenc és fél futballistával játszottuk végig a mérkőzést, cserelehetőség nélkül, s ez, számunkra már túl soknak bizonyult. Még szerencse, hogy a szépítő műtétekbe nem lehet belehalni, azonban a ráncfelvarrás sem sikerült…………..Bármennyien is legyünk hadra foghatóak, de mindent el kell követnünk azért, hogy legalább a záró fordulóban, az utolsó hazai meccsünkön, ki tudjuk egy kicsit engesztelni, hűséges szimpatizánsainkat, mert Ők erre már nagyon rászolgáltak ! Egyébként az egész tavaszi teljesítményéért, őszinte elismerésem Opre Mesternek és csapatának !

IFI: 2:3 / U-19-es csapatunk igazi bravúrgyőzelmet aratott, úgy kellett ez már Kiss Ernő fiainak, mint a hideg víz a kánikulai ivószünetben………………….Le a kalappal azelőtt, amit ma produkáltak ! Nagy-nagy Gratuláció Harbula Balázs edzőnknek, s U-14.-es csapatának a bajnoki címhez a csoportjukban !!!! De ugyanígy minden elismerésünk Czeglédi Istvánnak és U-16-os csapatának, az ezüstéremért ! Azért nekik a zárófordulóban, még nagy durranás lehetne egy bajnokverés ! Nagyon, de nagyon büszkék vagyunk, az utánpótlás csapataink játékára, eredményeikre !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! /