Nem történt semmi különös, „csak” a Bakta ismét legyőzet az Uniót, s „természetesen”, Marics Gabi kétszer is betalált………………

BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE – SZATMÁR UNIÓ FC FEHÉRGYARMAT 3:1 (1:1)

Baktalórántháza, 100 néző.

Játékvezető: Valu Tibor (Kosztyu János  – Harsányi Csaba)

BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE: Tóth Krisztián, – Balogh Gábor, Geda Gábor, Lakatos István, Molnár Levente (h.: Murguly Csaba a 45. percben), - Rakóczi Zsolt, Ráti Gergő (h.: Marics István a 60. percben), Miskolczi László, Kozma József, - Marics Gábor (h.: Illés László a 93. percben), Sitku Ádám (h.: Szabó Róbert a 84. percben). Játékosedző: Illés László.

SZATMÁR UNIÓ FC FEHÉRGYARMAT: Juhász Sándor, – Bátyi László (h.: Bakó Gábor a 78. percben), Szatke Márk Zoltán, Bodó Richárd, Rigó Attila Márk, - Veress László, Balogh Árpád, Csáki Róbert (h.: Ráti Kálmán az 54. percben), Borsi Dávid András (h.: Sebastian Istrate az 54. percben), - Osváth Sándor, Baglyos Levente (h.: Csatári Zoltán Csanád a 75. percben). Edző: Siti Ferenc.

Az MLSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatósága, ezt a találkozót választotta az online közvetítésre, így aki ezt választotta szombat délutáni programként, ha esetleg a saját kedvencei, nem éppen ugyanebben az időben rúgták a labdát, megtekinthette a világhálón a találkozót, s hát természetesen a youtube-on, bármikor visszanézhető a mérkőzés. A meccs döntő momentumainak a krónikája, a 12. perccel kezdődhetnek, amikor Csáki ragyogó helyzetfelismerésének köszönhetően, Osváth ugrott ki remek ütemben, s higgadtan helyezett a Baktalórántházi hálóba. 0:1 Az Unió labdarúgói még a vezetés „rózsaszín mámorában úsztak”, amikor szinte a középkezdés után azonnal, a 13. percben, Sitku Ádám rázta meg magát, s rázta le az üldözőit, majd laposan ellőtte a labdát a vetődő Juhász kapus mellett. 1:1 Kifejezetten eseménydús meccsen, az első 45 perc után, döntetlennel vonultak pihenőre a szünetben a csapatok. A találkozó 53. percében, Marics Gabi, elképesztő rutinnal, „repülőrajtot” vett Veress Laciról, aki ezután kétségtelenül lerántotta, s villant a piros lap, tizen maradtak a vendégek. A 63. percben, tili-toli volt a vendégek tizenhatosán belül, s jött egy olyan szituáció, amit hazai részről egészen biztosan mindenki, vendég részről azonban egészen biztosan senki sem látott büntetőnek, azonban aki ezt a vitás kérdést eldöntötte, s akinek „lelke rajta”, tizenegyest ítélt, jött az Unió „hóhéra” Marics Gabi, akinek „naná”, hogy nem remeg meg a lába egy tizenegyestől, s máris ott volt az előny a hazaiak birtokában…..2:1 A 10 emberrel is derekasan küzdő, s ellenfelét beszorító vendégcsapat szorításából, kedvenc, mi több általuk „szakszerűen használt fegyverüket”  alkalmazták a pályaválasztók, „robbantottak” egy kontrát, s ki más, mint Marics volt az, aki a „pontot feltette az i-re”….3:1

Úgy gondolom, a meccset a világhálón megtekintők, ahogy a helyszínen lévők, /akikből szerintem jóval többet érdemelt volna a két csapat/ egy egészen „fogyasztható”, a megyei I. osztály szintjén, kifejezetten jó kis meccset láthattak.

Mit mondhatnak szerintem teljes joggal a hazaiak ?

„Kérem szépen, Mi rúgtunk 3 gólt, emellett szereztünk egy fél tucat kapufát, egyértelműen jobbak voltunk, megérdemelten győztünk !”

Mit mondhatnak szerintem teljes joggal a vendégek ?

„Kérem szépen, Mi óriásit küzdöttünk, 10 emberrel is példaértékű volt a meccshez a hozzáállásunk, ha bizonyos dolgok, szerintünk igazságosabban alakulnak a találkozón, s egy ici-pici szerencsénk lett volna, az egy pontra minimum rászolgáltunk volna………………..”

Egyetlen kérdés nem hagy engem évek óta nyugodni, s ma ez csak tovább erősödött bennem: Megyei I. osztály szintjén profi háttér, Megyei I. osztály szintjén egy kiváló képességű labdarúgók alkotta hazai csapat, mégis miért kell olyan dolgoknak mindig megtörténniük emberemlékezet óta a fenyveserdők aljában, ami ma is megtörtént, ezen a napsütéses szombat délutánon ?????????????

Tisztelt Blogböngészők !

Órákat vártam ameddig megírtam a „szösszenetemet”, szerettem volna „tisztulni”, 200-as vérnyomás alá lemenni, körülbelül 50 oldalnyi mondanivaló kavarog még most is a fejemben, de talán jobb lesz, ha most ennyi csak amit lepötyögök a gép előtt ülve……………..Egyébként könnyen meglehet, hogy abszolút nem is lenne igazam, s igazságtalanul megbántanék embereket, ha „kiírnám” magamból mindazt, amit gondolok………………..Úgyhogy, most a mai napról, összesen ennyit, és nem többet !

A klub nevében, hálás köszönet, annak a mintegy 20 fős szurkolótáborunknak, akik ma „eggyé olvadva”, a Megyei I. osztály szintjén olyan szurkolást, hangulatot produkáltak, s úgy megünnepeltek egy vesztes csapatot, /egyébként szerintem teljesen megérdemelten/, hogy attól még mindig libabőrös vagyok……………………….KÖSZÖNJÜK NEKTEK !!!!!!!!!!

Sok sikert kívánunk a folytatásra a Baktalórántházának !

Ezer sebből vérezve, s e találkozó nyomán, roppant foghíjasan, de elszántan várjuk a listavezetőt a következő hétvégén, s igyekszünk megnehezíteni a dolgát, amennyire csak erőnkből majd futja ! De minimum, ha ki is kapunk, egyenes derékkal szeretnénk egy hét múlva is szurkolóinknak a szemébe nézni !

Góllövők: Sitku Ádám a 13. percben, Marics Gábor (11-esből) a 63. percben, Marics Gábor a 92. percben, illetve Osváth Sándor a 12. percben.

Sárga lap: Sitku Ádám a 35. percben, Molnár Levente a 43. percben, Lakatos István a 81. percben, Rakóczi Zsolt a 83. percben, illetve Csáki Róbert a 32. percben, Bodó Richárd a 72. percben.

Piros lap: Veress László /Szatmár Unió FC Fehérgyarmat/, az 53. percben.

Jó: Balogh Gábor, Lakatos István, Miskolczi László, Kozma József, Marics Gábor, Sitku Ádám,  illetve Szatke Márk Zoltán, Bodó Richárd, Rigó Attila Márk, Balogh Árpád, Osváth Sándor.

Illés László: – Jó kis csapat ellen, mi ma a régi idők fociját idéztük, a három gól mellett négy kapufát lőttünk, és számtalan helyzetet hagytunk ki………. További sok sikert kívánok Siti Feriéknek !

Siti Ferenc: – Tisza-parti gyerek vagyok, s egyszer egy idős bácsi Kisarban azt mondta nekem: „Fiam, bármit teszel, a Tisza mindig egy irányba fog folyni. Holnap is ez fog történni…” Igaza volt, milyen igaza volt………………………………….

IFI: 3:1 / U-19-es csapatunk, sajnos szintén 3:1 arányú vereséget szenvedett, de a mai hozzáállásra, játékra, úgy gondolom lehet alapozni az elkövetkezendők során ! Biztos vagyok benne, hogy lesz ez még sokkal jobb is ! Albert Sándor szerezte a gólunkat. Gratulálunk Harbula Balázs U-14.-es, és Czeglédi István U-16-os csapatának, a hétvégi győzelmekhez ! Így tovább srácok ! /

Tisztelettel felhívnám a figyelmüket, hogy a Szatmár Unió FC Facebok oldalán, Bereczki Zoltánnak köszönhetően, megtekinthetik a Baktalórántháza ellen lejátszott találkozónak a fotóalbumát is ! A Siti Ferenccel készített rádiós interjút, a Rádió Som műsorában hallgathatják meg a jövő hét folyamán ! Böngésszenek bátran, s köszönjük a lájkolásaikat, s az esetleges megosztásaikat !