Győzelem, egy jó erőkből álló ellenfél ellen !

A további eredmények tükrében, különösen értékes győzelem !

Újabb nagyon fontos 3 bajnoki pont !

SZATMÁR UNIÓ FC FEHÉRGYARMAT – MÁNDOK VSE 3:1 (1:0)

Fehérgyarmat, 250 néző.

Játékvezető: Tomori Péter (Hadházi László  – Kozma Márió)

SZATMÁR UNIÓ FC FEHÉRGYARMAT: Juhász Sándor, – Bátyi László, Szatke Márk Zoltán, Bodó Richárd, Istrate Sebastian Aurel, - Veress László, Balogh Árpád (h.: Kemenczei János a 87. percben), Csáki Róbert (h.: Bakó Gábor az 58. percben), Rigó Attila Márk (h.: Csatári Zoltán Csanád a 80. percben), - Osváth Sándor (h.: Borsi Dávid András a 69. percben), Baglyos Levente (h:. Ráti Kálmán a 75. percben). Edző: Siti Ferenc.

MÁNDOK VSE: Oláh Dávid, – Orgován György (h.: Csürök Csaba a 72. percben), Tempfli Imre, Dancs Attila, Turbucz Tihamér, - Hidi Norbert, Szabó Tamás (h.: Galambos Levente a 82. percben), Petru Costea, Varga Dávid, - Balás Gergely, Tudja Dávid (h.: Győri József Roland a 77. percben). Edző: Borza László.

Amikor a 3 vereségből álló szezonkezdet után, Siti Mester kijelentette, hogy „nincs mese, nekünk az elkövetkező 3 fordulóban, ha törik, ha szakad, legalább 7 pontot kell szereznünk”,  legbelül tudtuk, hogy maximálisan igaza van a szakvezetőnknek, de őszintén megvallva, ez egy nagyon „kemény diónak” tűnt, mint megvalósítandó célkitűzés, még ha ebben a „csomagban” benne volt 2 hazai derbi is, a közvetlen élbolyhoz tartozó Nagyecsed, illetve a rendkívül masszív Mándok ellen, „szendvicsbetétként”, egy hozzánk hasonlóan „pontéhes”, Tiszavasvárinál történő „vendégeskedéssel” egybekötve. Ráadásul, e cél megvalósításának, úgy kellett nekiveselkedni, hogy az előtte lejátszott 3 meccsből, 2 esetében, bizony győzelemmel kalkuláltunk. Ha ehhez még hozzávesszük, hogy egészen elképesztő betegség és sérülés hullámmal is meg kellett küzdeni, akkor úgy gondolom, duplán „kalaplengetést” érdemel a csapat, és a szakvezető, hogy ezt a 7 pontot, a „vereségszéria” után, sikerült teljesíteni. A Nagyecsed elleni „Pürroszi győzelem” után, egy „hangyaszorgalmú” Tiszavasvári döntetlen következett, s ebben a fordulóban, egy kifejezetten jó képességű, rutinos futballistákkal rendelkező, jó csapat, a Mándok legyőzése következett. Meglehet, a játék tényleg nem volt igazán sziporkázó, de minden egyes játékos hozzáállása, akaratereje, küzdeni tudása, az bizony ma is példaértékű volt. Ha hibáztak is, mindig igyekeztek kisegíteni egymást a fiúk, gyakorlatilag minden egyes pályán lévő Uniós labdarúgó, maximálisan alárendelte magát, a csapat érdekeinek, s roppant fegyelmezetten tették a dolgukat. Ahogy a Nagyecsed ellen, úgy ezúttal is bebizonyosodott, talán egy alapjaiban jobb képességű labdarúgók alkotta ellenféllel szemben is, egy jól kidolgozott taktikával, annak alárendelt maximális játékfegyelemmel, s megalkuvást nem tűrő küzdeni tudással, akaraterővel, igenis lehet nagyon szép eredményt elérni. Egy nagy küzdelmet hozó, kiegyenlített első játékrész finisében, a 41. percben, Baglyos harcosságának köszönhetően, Bodó Ricsi, a névnapos csapatkapitányunk jutott lövési lehetőséghez, aki egy mértani pontossággal kivitelezett lövéssel, félidei előnyhöz juttatta a csapatot, ami mentális  szempontból, nagyon sokat jelentett a folytatást illetően. 1:0 Aztán a második játékrészt felvezető, egyenlő erők küzdelmének képét mutató bő első 5 perc után, az 51. percben, Balogh Árpi, egy szenzációs, a világ bármely játékterén élményszámba menő találatával, két gólosra növelte a hazai előnyt. 2:0 „Felpörgött” a Mándok, az újabb hazai találatot követően, s a meccsen, talán a legjobb negyedórájukat produkálták, s a 60. percben, Balás Geri, hatalmas rutinnal harcolt ki, egy egyébként vitathatatlanul jogos büntetőt, majd azt, a tőle megszokott higgadtsággal, értékesítette is. 2:1 Ekkor bizony még volt jó néhány forró pillanat az Unió kapujának az előterében, a hazaiak ereiben talán akkor hűlt meg leginkább a vér, amikor Balás Geri egy káprázatos mozdulttal emelte kapura a labdát, amit Juhász „Sanka”, egy földöntúli bravúrral hárított. Aztán a 68. percben, egy hazai kontra során, Osváth „Osi” Sanyi, egy olyan elfutást mutatott be, amit már szinte egész tavasszal óhajtottunk tőle, s kitűnően centerezte középre a labdát, amit a felfutó Bátyi Laci, higgadtan helyezett el a hálóba. 3:1 Gyakorlatilag, így utólag már nyugodtan kijelenthető, hogy ekkor el is dőlt a meccs……... Próbálkozott ugyan becsülettel a vendégcsapat, de valahol a „hit”, a harmadik Unió találatot követően, mintha „elillant” volna belőlük, s a csupaszív hazaiak, igazából ekkor már egyre jobban kontrollálni tudták a játék menetét. Remekül léptek be a meccsbe a cserék is, s a 2 gólos előnyt, magabiztosan megőrizték Veress Laciék, a lefújás pillanatáig. A remek hangulatot teremtő hazai publikum, teljes joggal részesítette nagy ünneplésben a lefújás után, Siti Mester csapatát, s az Unió vezetőinek, roppant jóleső érzés volt megélni azt, hogy ennyi embernek, s ekkora örömöt tudott szerezni a csapat. A játékvezetői hármas legnagyobb dícsérete, megítélésem szerint az lehet, hogy gyakorlatilag észrevétlenek tudtak maradni, a 90 perc folyamán. S a Tiszavasvári idegenbeli meccs után, ez most már egymás után a második meccs, amelyiken, talán még rosszindulattal sem lehetett volna hibát találni, a játékvezetői hármas működésében. S azért ez is nagyon jó dolog…………………………

Siti Ferenc: – Nem a mai volt a legjobb játékunk a szezonban, de a sikerünk értékét növeli, hogy újból egy nagyon jó csapatot tudtunk legyőzni. Számomra a legnagyobb pozitívum, hogy a hit és az akarat, ismét a társaság sajátja volt ! Nagyon szépen köszönjük csodálatos közönségünknek a buzdítását ! A legjobb érzések egyike a világon, együtt örülni a publikummal, a jól végzett „munka” után !

Borza László: – Egy pillanatig sem állítom azt, hogy én ne hibáznék bizonyos dolgokban, de amíg ilyen mentalitással fogunk játszani, addig bizony sok jóra nem számíthatunk…………. Egyébként gratulálok a roppant lelkes a hazaiaknak !

Góllövő: Bodó Richárd a 41. percben, Balogh Árpád az 51. percben, Bátyi László a 68. percben, illetve Balás Gergely (11.-esből) a 60. percben.

Sárga lap: Juhász Sándor a 60. percben, illetve Csürök Csaba a 90. percben.

Jó: Bátyi László, Szatke Márk Zoltán, Bodó Richárd,  Veress László, Balogh Árpád, Rigó Attila Márk, Baglyos Levente, illetve Dancs Attila, Turbucz Tihamér, Hidi Norbert, Szabó Tamás, Balás Gergely.

Ifi: 1–5. /Utánpótlás „fronton”, sajnos meglehetősen felemásra sikeredett ez a hétvége……. U-19-es csapatunk súlyos hazai veresége, eléggé „mellbevágó” volt, különösen azután, ahogyan Tiszavasváriban teljesítettek a srácok…. Kiss Ernő Mesternek, egy kicsit rendet lesz szükséges most tennie a fejekben……………….. Sajnos, Harbula Balázs együttese, azaz az U-14-es csapatunk is súlyos vereséget szenvedett Fényeslitkén, s a „mundérunkon”, Czeglédi Pisti U-16-os csapata tudott egy kicsit „fényesíteni”, mivel Ők, ugyancsak Fényeslitkén, magabiztos győzelmet arattak ! S engedtessék itt meg az is, hogy ezúton gratuláljunk NB. II.-es férfi kézilabdacsapatunk szenzációs győzelméhez, a listavezető Tiszavasvári ellenében, s szintén gratuláció jár a győzelemért, a kiválóan teljesítő junior csapatnak is, no meg a szomszédvári rangadón, a Mátészalka ellen diadalmaskodó, Megyei I. osztályú férfi kézilabda csapatunknak is ! Sajnos, az FVSE Csajok, egy némileg váratlan vereséget szenvedtek Nagykállóban, bár ami információ eljutott hozzánk a meccsükkel kapcsolatban, azért az Ő esetükben, „bizonyos külső körülmények”, igen „vastagon” szerepet játszottak, a találkozó végeredményét illetően…………………………………/

Tisztelettel felhívnám a figyelmüket, hogy a Szatmár Unió FC Facebook oldalán, Bereczki Zoltánnak köszönhetően, megtekinthetik a Mándok ellen lejátszott találkozónak a fotóalbumát is, plusz a világhálón, ahogy a kézilabdacsapatunk sikeréről, ugyanúgy a focicsapatunk meccséről is, Bíró Tibor Barátunknak köszönhetően, megtekinthető lesz egy 5 perces kis „sűrített” összeállítás is ! Böngésszenek bátran, s köszönjük a lájkolásaikat, s az esetleges megosztásaikat !