Hírek : Vereség otthon is..................

Nagyon úgy néz ki, hogy nem bírunk a „mumusokkal”………………………….

SZATMÁR UNIÓ FC FEHÉRGYARMAT – TISZAKANYÁR SE 1:3 (0:2)

Fehérgyarmat, 150 néző.

Játékvezető: Losonczki Flórián (Oláh Gusztáv  – Kozma Márió)

SZATMÁR UNIÓ FC FEHÉRGYARMAT: Juhász Sándor, – Bátyi László (h.: Bakó Gábor a 77. percben), Doros Marius Roland, Ráti Kálmán, Rigó Attila Márk, - Szatke Márk Zoltán (h.: Sebastian Istrate a szünetben), Veress László, Csáki Róbert, Bodó Richárd (h.: Borsi Dávid András a 70. percben), -  Osváth Sándor, Baglyos Levente (h:. Csatári Zoltán Csanád a 77. percben). Edző: Siti Ferenc.

TISZAKANYÁR SE: Szabolcsi Máté, – Kató István, Jeddi Béla, Pócsi Balázs, Ifjabb Koskovits György (h.: Kovács Imre Zoltán a szünetben), -  Pap Mihály, Kiss Péter, Illés Attila György, Szathmári Dávid (h.: Terjék Zoltán a 77. percben), -  Gégény Mihály, Mátrai Norbert. Edző: Idősebb Koskovits György.

A „téli tortúránkat”, s a nyitófordulónk Kemecse elleni kudarcát követően, egy régi mumus, a Tiszakanyár ellenében kellett a 2016.-os esztendő első hazai bajnoki mérkőzésén pályára lépnie az Unió labdarúgóinak. A Fehérgyarmati fociszimpatizánsok, az „örök mumus” díjjal nagy valószínűséggel a Baktalórántházát „tüntetnék ki”, de ennek a „horrordobogónak” a második „fokára”, alighanem a Tiszakanyáriak ”állhatnának fel”. S egyre inkább úgy néz ki, hogy egyszerűen nem bírunk a „mumusainkkal”, képtelenek vagyunk leküzdeni a „fóbiáinkat”, legalábbis ez a mai meccs, ismét ezt a „tételt” támasztotta alá…………..Hej, pedig de jól indult ! Gyakorlatilag a középkezdést követően, Csáki Robi „forintos” labdájával, a ragyogó ütemben kilépő Bodó Ricsi száguldhatott szinte egyedül a kapu irányába, s a talaj alaposan megtréfálta Őt, mert szinte a biztos góllal „kecsegtető” lövés pillanatában, úgy megpattant a labda, hogy az némileg „önállósította” magát, s nem kívánt a „fizika törvényeinek engedelmeskedni”, így „elúszott” a hatalmas ziccer is……………….Nem telt el egy fél perc, de újabb komoly „kalamajka” keletkezett a vendégcsapat kapuja előtt, azonban a lehetőség, ezúttal is kihasználatlanul maradt. Megnyerő volt a labdabirtoklási fölényünk, „folyt” a labda, s a 9. percig, szinte a felezővonalat is képtelen volt átlépni Koskovits Mester alakulata. Aztán átlépték………………………Sajnos, ez felért számunkra egy „katasztrófával”…………Egy olyan erősen előrevágott labdával zárták a vendégek az első támadásukat, hogy szinte ember nem volt, aki ne a hazaiak kirúgását látta volna a „lelki szemei” előtt, Mátrai Norbert azonban nem akart „egy lenni a sok közül”, s egy John Woo filmbe illő káprázatos repülés után, még az alapvonalról, egy szenzációs mozdulattal visszaollózta a játékszert, pontosan a csapattárs, Pap Mihály elé, aki roppant higgadtan értékesítette, a „semmiből az ölébe pottyant” gólszerzési lehetőséget. 0:1 Hidegzuhany volt ez a javából, pedig ekkor még nem is szakadt a metszően hideg eső, mint a találkozó időtartama alatt a későbbiek folyamán nem egyszer, egyben borzasztóan „megfogta” a hazai csapatot. „Tovatűnt” az első szűk 10 perc könnyed, improvizatív, domináns focija, s átcsapott a játék egy „nyögvenyelős”, tompult, fásult erőlködésbe, s egyre inkább úgy tűnt, hogy ez a vendéggól, olyan szinten „sokkolta” Baglyos Leventééket, hogy mintha egyszerűen agyuk-lábuk „béklyó” alá került volna…………………………………... Egy jelentős labdabirtoklási fölénnyel együtt járó, de gépies, monoton, „színtelen-szagtalan” focit produkáltak a hazaiak ezt követően, aminek valahol „törvényszerű velejárója” volt, hogy a 43. percben, nemhogy az egyenlítés nem jött össze, hanem Bátyi elképesztő „kihagyása”, mi több „gyámoltalansága” után, Szathmári Dávid, már a második vendéggólt szerezte, amit pusztán azért tehetett meg, mert agilisabb, erőszakosabb volt mint az ellenfele. 0:2  /Természetesen ez az eredmény lett a félidei eredmény is……………../

A második játékrész aztán nagyon jól indult. Újból egy „harapósnak” mutatkozó, s lényegesen motíváltabbnak tűnő közösségnek mutatta magát a vendéglátó csapat, a szünetet  követően, s Csáki harcolt ki a 47. percben egy szabadrúgást, érkezett a meccset sérülten, fájós lábbal vállaló Bodó Ricsi, s egy elképesztően gyönyörű gólt „akasztott” a 19 méteres szabadrúgásból. 1:2 Ismét focinak nevezhettük amit láttunk Veress Laciéktól, újból kezdtek éledezni a hazai remények, s lehetett bizakodni abban, hogy sikerülhet az egyenlítés, sőt……………………….Sajnos, az 57. perc bebizonyította, hogy ez csupán egy „hiú ábránd” volt, jött egy újabb egészen elképesztő védelmi hibánk, s ezúttal maga Mátrai Norbert büntetett, aki kíméletlenül bevarrta a számára szinte „tálcán felkínált” labdát. 1:3  Ezután következett ismét az „erőlködés” Uniós részről, de őszintén megvallva, itt már többször „Sanka” kapus bravúrjaira is nagy szükség volt ahhoz, hogy az egyre magabiztosabbá váló ellenfél, ne szerezzen újabb találatokat, jól „megkomponált” kontrái végén…… A 72. percben, adódott még egy halvány reménysugár, mégpedig egy kiállítás a vendégekből, a szünetben csereként beállt Kovács Imre Zoltán „szedte” ekkorra össze a második sárga lapját, pirosra váltva azt Losonczki Sporinál………….Valamelyest felpörgette ez a hazaiakat, kifejezetten jól léptek be a játékba, a csereként pályára lépő Uniós labdarúgók is, volt egy bődületes Csáki kapufánk, s még vagy 2-3 komolyabb gólszerzési lehetőség is, de újabb gólt nem sikerült szerezni, s a hármas sípszó pillanatában, a vendégkarok emelkedhettek boldogan, örömittasan a magasba, hiszen megnyerték a második tavaszi meccsüket is ! Masszív, jó kis csapat a Tiszakanyár, s egyáltalán nem érdemtelenül jutott ma a 3 bajnoki pont birtokába. Gratulálunk Nekik !

De engedtessék meg, egy picit reflektálva Koskovits Mester maró gúnnyal „átitatott” meccs utáni nyilatkozatára, hogy akkor őszintén leírhassam azt, hogy elképesztően unszimpatikus volt a vendégek kispadjának a viselkedése, a mérkőzés döntő részében ! Az a Mester, aki egy általuk „agyonnyert” legutóbbi hazai meccsükön is el lett küldve a kispadról, egy olyan meccsen, ahol finoman szólva is nekik „lejtett” a hazai pálya, /mint amit szinte minden egyes ott lejátszott meccsünkön tapasztalhattunk az utóbbi években/ ezúttal egy idegenben megnyert meccsükön is, folyamatosan a külső körülményekkel, döntően a játékvezetőkkel foglalkozott, pedig azt hiszem, köszönheti azt a Sporik igen tiszteletreméltó toleranciájának, hogy Ő ezt a találkozót, végig a kispad mellett tölthette…….. Televíziós felvételünk van a meccsről, állítom, ha bármely semleges néző ezt megtekintené, egyszerűen kizártnak tartom, hogy 100-ból 99 ne azt mondaná, hogy itt abszolút nem volt „hazai pálya fújás”, sőt…………………De félreértés ne essék, mi az Unió részéről, egyetlen pillanatig sem kívánjuk, sem az elmúlt heti Kemecse elleni, sem ezt a mai vereségünket, a Sporik „nyakába varrni”, ezt kizárólag saját magunknak köszönhetjük, amit biztosan ki fog majd szakvezetőnk elemezni a csapattal……..De visszatérve a vendég kispadhoz, az már időnként tényleg „kabaréba, abnormalitásba hajló” volt, amilyen eszmefuttatásokat onnan hallhattunk………………..S mindezt egy idegenben, magabiztosan megnyert meccsük alatt………………..Azt hiszem, mi hasonló helyzetben befognánk a szánkat, s inkább örülnénk magukban………………………S akkor már kikívánkozik az is belőlem, bár meccs előtti kötelezettségeim miatt, csak egy szűk első félidőt tudtam megtekinteni az ifi meccsünkből, hogy amit ott is a kispadon, illetve a nézőtéren, megengedtek maguknak a vendég vezetők, szurkolók, hát az gusztustalan, mi több „bicskanyitogató” volt…………….Igaz ezúttal el kellett (volna) viselniük egy 3 gólos vereséget, ami egyébként nem egy „megszokott” eredmény, a két utánpótlás csapat találkozóin, mert általában Ők szoktak győzni,  de ma egyértelműen jobbak voltak Póti Márkék az ellenfelüknél, az egyébként igen jó játékerőt képviselő Tiszakanyári utánpótlásnál. Mondjuk itt az edző el is lett küldve még az első félidőben a kispadtól, de ami provokálást leműveltek a vendégszimpatizánsok, élükön egy fülsértő hangfrekvenciájú hölggyel, aki elképesztő amit odahaza is le szokott művelni (minden csak nem nőies a viselkedése), szóval az meglehetősen nehezen tolerálható volt………………..

Egyébként engedjék meg, hogy ezúton gratuláljak a  világháló nyilvánossága előtt is, Kiss Ernő mesternek és csapatának, akik 2 győzelemmel kezdték ezt az idei tavaszt, s öröm kijelenteni, de az utóbbi évek, alighanem egyik „legacélosabb” utánpótláscsapata alakulgat most az Unió berkein belül ! Ma úgy nyertek 3:0-ra, hogy 2 büntetőt még el is hibáztak……………….

Ha valaki megnézi az elkövetkező fordulókban az Unió sorsolását, alighanem láthatja, hogy őrülten nehéz meccsek sora vár a csapatra, nagyon komoly feladata lesz most Siti Ferenc szakvezetőnknek, megpróbálni rendet rakni a fejekben, hiszen ez a csapat, azért megmutatta már azt is, hogy sokkal többre képes annál, amit ma is teljesített, s adja a Jó’Isten, hogy minél előbb teljes értékű „harcos” lehessen Balogh Árpi és Bodó Ricsi. A hazai publikum előtt, nagyon rosszul sikerült tehát a debütálás, pedig szemben a „Fanatic”, végig roppant szimpatikusan, lelkesen bíztatta a csapatot, az is igaz azonban, hogy a „Gyarmati B Közép”, valahogy ma meglehetősen „passzív rezisztencia” állapotában „leledzett”, itt az öltözőépület szomszédságában………………………… Mi másban bízhatnánk, mint hogy ettől már csak jobb jöhet, még akkor is, ha az őszihez képest, ez már egy meglehetősen átalakult csapat is, s bebizonyosodott ma is az, hogy azért még kell egy kis idő ahhoz, hogy igazi csapatként tudjanak „funkcionálni”……………….

A mérkőzés gyász szünettel kezdődött, játékosunk, Rigó Attila Márk, tragikus hirtelenséggel elhunyt nagypapája, Mogyorósi Árpád, s utánpótlás labdarúgóink, Gál Kristóf, és Gál Dávid, borzasztó fiatalon elhunyt édesapja emlékének adózva ! Kristóf és Dávid végzeték el a meccs kezdőrúgását is………………….Vígasztalódást Kívánunk a Hozzátartozóknak !

Isten éltesse a Nemzetközi Nőnapon, a Megye összes fociszerető Hölgyét, s valamennyi sportoló, szurkoló, Hölgy hozzátartozóit !

Siti Ferenc: – Sajnos, nem tudtunk rácáfolni a kétkedőkre……………. A csapat hozzáállása, játéka, elfogadhatatlan volt ahhoz képest, amekkora tétje volt számunkra, ennek  a találkozónak ! Azonban ez is az én csapatom, s járnunk kell tovább a magunk útját, s hiszünk abban, hogy ez az út,  „felfelé” fog vezetni………………………………………

Idősebb Koskovits György: – Lehet, hogy nem vagyok „épelméjű”, de azért úgy gondolom, hogy taktikus, fegyelmezett játékkal, teljesen megérdemelt győzelmet arattunk !

Sárga lap: Borsi Dávid András a 71. percben, Doros Marius Roland a 88. percben, illetve Gégény Mihály a 27. percben, Kovács Imre Zoltán az 55. percben, Kovács Imre Zoltán a 72. percben.

Piros lap: Kovács Imre Zoltán a 72. percben.

Jó: Juhász Sándor, Veress László, Csáki Róbert, Bodó Richárd, illetve Szabolcsi Máté, Jeddi Béla, Pócsi Balázs, Pap Mihály, Kiss Péter, Szathmári Dávid, Mátrai Norbert /A mezőny legjobbja/.