Hírek : Nem ilyen rajtról álmodtunk...............

Nem ilyen rajtról álmodtunk...............

Most már mindent alá kell rendelni a Tiszakanyár elleni mérkőzésnek !

Fájó, nagyon fájó vereség a tavaszi szezon rajtján, Kemecsén !

KEMECSE SE – SZATMÁR UNIÓ FC FEHÉRGYARMAT 3:2 (0:1)

Kemecse, 150 néző.

Játékvezető: Papp Ferenc (Soós András  – Fürjes János)

KEMECCSE SE: Virágh Csaba, – Phrakonkham Ádám, Hruska Árpád, Kiss Márk, Iván Zsolt (h.: Kovács Mihály a 91. percben), - Csizmarik Ádám (h.: Bódi Viktor a 72. percben), Boros Máté (h.: Csatári Áron a 85. percben), Kiss Roland Krisztián (h.: Sándor László a 75. percben), Dócs Norbert, -  Sárközi Dávid Gergő (h.: Bodó István a 80. percben), Birovecz János. Edző: Falatovics László.

SZATMÁR UNIÓ FC FEHÉRGYARMAT: Juhász Sándor, - Bátyi László, Doros Marius Roland, Ráti Kálmán, Rigó Attila Márk, - Osváth Sándor, Veress László, Csáki Róbert, Balogh Árpád (h.: Kemenczei János a 60. percben), - Bodó Richárd (h.: Szatke Márk Zoltán a 11. percben), Borsi Dávid András (h.: Bakó Gábor a 66. percben). Edző: Siti Ferenc.

Egy, a vártnál némileg mozgalmasabbra, mi több „viharosabbra” sikeredett holtszezon, de emellett egy alapvetően nagyon becsületesen végigdolgozott téli felkészülést követően, a februári tavaszi rajton, Kemecsén debütált a Szatmár Unió FC labdarúgó csapata. Kellemes meglepetés volt a mai időjárás, s hát nemkülönben a pályaválasztó játéktere, hiszen Fehérgyarmaton, ma még rálépni sem lehetett volna az elsüllyedés veszélye nélkül a pályánkra, itt azonban, az időjárási körülményekhez képest, mondhatni ideális talaj fogadta a két csapat játékosait, még úgy is, hogy előtte, már a két egyesület utánpótlás labdarúgó csapata is lenyomott rajta másfél órát. Amint azt a helyi műsorközlőtől, a Kemecsei foci egyik „ikonjától”, Kondor Lajostól, a találkozó kezdete előtt megtudhattuk, a helyi fociősznek, nem sok „hírmondója” maradt tavaszra, igen jelentős mérvű átalakuláson ment keresztül itt is a keret. A megye focijának ismerői, jól tudhatják Falatovics Mesterről, hogy óriási taktikus, remekül képes az adott játékos keretét hozzáigazítani egy-egy mérkőzéshez, s csapataiból, tőle telhetően, szinte mindig megpróbálja a maximumot „sajtolni”. Azt sejthettük, hogy nem „babazsúr” vár ránk Kemecsén, s úgy fel lesznek „tüzelve” a „kiesés szele által meglegyintett” hazaiak, hogy lehetetlent nem ismerő hozzáállással fogják „végigrobotolni’” a találkozót. Nos, ez a „sejtésünk”, sajnos maradéktalanul be is igazolódott…………………….Hiába mondhatjuk azt el, s higgyék el, talán még meglehetősen szerényen is fogalmazok, hogy a labdabirtoklás aránya, körülbelül 70-30 százalékban oszlott meg a mérkőzésen a javunkra, hiába érezhettük úgy, talán minden önteltség nélkül, hogy tudatosabb, megkomponáltabb labdarúgást mi játszottunk, hiába tűnt úgy, hogy abban nem történt változás az őszhöz képest, hogy egy végtelenül egyszerű játékot játszik a hazai csapat, de mindent „felülír” az a tény, hogy a találkozón három gólt a Kemecse szerzett, az Unió pedig kettőt, márpedig ez egyértelműen azt jelenti, hogy a meccs három pontját, s annak tényét „földöntúli” boldogsággal tudomásul véve, a Kemecse „zsebelhette” be. A roppant intelligensen futballozó Balogh Árpi, egy irtózatosan nagy szabadrúgásgóllal juttatta előnyhöz a vendégeket, még az első félidőben, a 34. percben, s 0:1-el vonulhattak pihenőre a szünetben a csapatok. A második félidőben aztán jött egy „pokoli kétperces” /drámaiságában már-már egy „Örkényi egypercessel” felérő/ periódus, ahogy szokták mondani, két hátulról „fenékbe” lőtt labda, két kontra, az elsőnél átlőve a védőink fölött, Boros Máté által befutva, s egy pontos, és szép lövéssel befejezve az 55. percben, a másodiknál pedig, a labdát a kapunk elé a kontra végén belőve, a „Robinson Crusoe-i magányban” érkező Iván Zsolt által, a hálóba „bepofozva”, az 57. percben, s máris a Kemecse vezetett 2:1-re. Mindez, szinte sokkolta a Siti legénységet, akiknek egy szűk 10 perc kellett ahhoz, hogy felocsúdjanak a „sokk okozta kábulatból”, s az ezúttal is óriási mezőnymunkát végző Veress László higgadt lövésével, 2:2-re módosítsák a találkozó állását, a 68. percben. S ki nem találják mi történt ezután………………..Szóval jött három perc, két kimaradt vendégziccer, „naná” hogy egy újabb „fenékbe” lőtt labda hazai részről, ebből egy elfutás a jobb szélen, s a nagy erővel középre lőtt labda, higgyék el szó szerint fejbe találta a pályaválasztók csapatkapitányát, Birovecz Jánost, akinek még csak az sem állt módjában hogy valahogy elhúzódjon a nagy erejű labda elől, így a labda egy „gellert” kapott, az égvilágon mindenkit becsapott, s a „kész átverés show” lezárultaként, a hálóba pattogott…………………A 71. percben, 3:2-re, így újból a Kemecse vezetett. A 4 perc ráadással együtt, így még 24 perc állt a rendelkezésére Csáki Robiéknak, hogy legalább ikszre mentsék a derbit, de Virágh kapus a „rolót lehúzta”, /a legkáprázatosabb védést, Rigó Attila remekbe szabott szabadrúgásának a hárításával produkálta a rutinos hálóőr/ a társak pedig,  szinte a földön „csúszva-mászva”, utolsó „leheletükig” küzdve tettek meg mindent azért, hogy a számukra „mennyei boldogságot” jelentő három pontot, „zsebre rakhassák” a lefújás pillanatában. A vendégek labdarúgóinak, szakvezetőinek, szurkolóinak, vezetőinek, pedig nem maradt más hátra, mint döbbenettel, „földbe gyökerezett lábbal”, a szinte felfoghatatlan, hihetetlen  vereség tényét, tudomásul venni, úgy, hogy ebben a bajnoki évadban, Falatovics Mester és fiai, az egymás elleni két meccsükön megszerezhető hat pontból, csak egyetlen egyet „engedélyeztek” Bátyi Laciéknak…………………… Őszinte leszek Önökhöz: ilyen hihetetlenül fájdalmas vereséget, már régen éltem meg a kispadon, szerintem közel 200-as vérnyomást produkálhattam, amit az is jelez, hogy a bal szemem, még mindig szinte „vérben úszik”, valószínűleg elpattant belül egy ér…………………….Lehet, hogy teljes joggal neheztelt rám ma este az én imádott kis feleségem, s igaza volt amikor azt mondta: „Figyelj már, ez mégis csak egy játék, vagy nem ???? Megérné, hogy kapjál egy agyvérzést, s ott essél össze a pálya szélén ???? Talán gondolhatnál ránk is………..” Mindenesetre, az egészen biztos, hogy életem „rémálom derbijeinek a polcán”, ez a találkozó, igen előkelő helyet fog elfoglalni……………..Ez a Kemecse, a maguk szemszögéből, úgy vélem kihozta a maximumot ebből a meccsből, öt kapura lövésből három gólt szerezve, s Uniós szemszögből, talán joggal lehet némi hiányérzet, hogy húszon felüli próbálkozásból, kétszer tudtak betalálni…………... Panaszkodtak játékosaink, hogy úgy érezték, nem kaptak megfelelő védelmet, a „honfiúi hevületben”, sokszor „vagy a labda, vagy a baba” alapon futballozó pályaválasztóval szemben, s ha ez nem is mentség, de azért némi igazságuk, elképzelhető hogy van, legalábbis ebből a szemszögből nézve a dolgokat……………. Ami tény, két alapemberünk, két meghatározó játékosunk szenvedett, eléggé súlyosnak tűnő sérülést, mégpedig Bodó Ricsi a 11. percben, s Balogh Árpi a 60. percben, ami cseppet sem fogja megkönnyíteni a helyzetünket, a folytatást illetően……..Küzdelmes, verítékes, munkás félév fog ránk várni, s szembe kell néznünk azzal a ténnyel, hogy a mentalitást illetően, bizonyos szempontból, példát kell hogy vegyünk, Falatovics Mester fiairól, mert csakis ilyen elánnal küzdve juthatunk hozzá a bajnoki pontokhoz, ezen a roppant keménynek ígérkező tavaszon…………………….. A Kemecse, ilyen hozzáállást tanúsítva, meggyőződésem, hogy azért még meg fogja pár ellenfelének keseríteni az életét…………… Borzasztó nehéznek tűnő hazai meccsünk következik a jövő héten, a masszív Tiszakanyár ellen, de abba bele sem merek gondolni, hogy ne szerezzünk pontot, vagy pontokat, egy hét múlva……….. Már ha az időjárás, pontosabban a pályaviszonyaink, egyáltalán megengedik azt, hogy le lehessen a találkozónkat játszani………. S ma még, a Fradi is kikapott……………..Mi jöhet még Istenem ???????????

/Azért volt ma egy örömteli tény is Fehérgyarmati szempontból,  kézilabdacsapatunk diadala a megyei rangadón, a Kisvárda ellen, amihez őszintén gratulálunk Falcsik Mesternek és csapatának !/

Gól: Boros Máté az 55. percben, Iván Zsolt az 57. percben,  Birovecz János a 71. percben, illetve Balogh Árpád a 34. percben, Veress László a 68. percben.

Sárga lap: Birovecz János a 37. percben, Kiss Márk a 88. percben, Bodó István a 92. percben, illetve Rigó Attila Márk a 37. percben, Kemenczei János a 70. percben, Veress László a 75. percben.

Jó: Virágh Csaba, Phrakonkham Ádám, Hruska Árpád, Iván Zsolt, Boros Máté, Sárközi Dávid Gergő, Birovecz János, illetve Bátyi László, Doros Marius Roland, Ráti Kálmán, Rigó Attila Márk, Veress László, Balogh Árpád.

Falatovics László: – Nagy akarással, s a második félidőben, harminc percnyi szép és eredményes játékkal fordítottunk, egy szimpatikus ellenféllel szemben.

Siti Ferenc: – Nem érdemeltünk győzelmet a mai mérkőzésen, bár talán vereséget sem……… Ami számomra a legaggasztóbb, hogy két meghatározó játékosunk is, komolynak tűnő sérülést szenvedett a találkozón, ami a jövőre nézve, a mi helyzetünkben, minden, csak nem bíztató.

IFI: 0 - 2 /Gratulálunk Kiss Ernő Mesternek és csapatának ! Nem voltak túl könnyű helyzetben, elég volt összeszedni a kezdőt mára, s ehhez képest, példásan helytálltak a Kemecsei fiatalok ellen ! Jövő héten rájuk is komoly próbatétel vár, a remek Tiszakanyári utánpótlás csapat ellen !/